Віртуальний музей борщівської сорочки створили на Тернопільщині
Віртуальний музей борщівської сорочки створили на Тернопільщині
04/12/2018 в 10:47 | Статті
Усі елементи й давні секрети унікального різновиду вишиванки відтепер відкриває створений на Тернопільщині “Віртуальний музей борщівської сорочки”.

“Тривалий час ми відскaновували та оцифровували самобутні зрaзки борщівської бaвняної домоткaної чорно-вишитої сорочки, які надали нам окремі власники приватних колекцій, музеї, етногалереї. На створеному WEB-ресурсі користувачі не тільки зможуть детально ознайомитися з технікою та найкращими зразками борщівської сорочки, але й залишати свої коментарі, надсилати світлини, доповнювати базу даних етнографічних раритетів”, – зазначила координатор проекту Наталія Волощук.

За її словами, в межах проекту розроблено науково-популярну брошуру-посібник щодо сайту в електронному і в друкованому виглядах, відзнято чотири відеоролики й документальний десятихвилинний фільм про борщівську сорочку.

Проект “Віртуальний простір борщівської сорочки” став переможцем конкурсу національних проектів від Українського культурного фонду. Партнери проекту – Тернопільська обласна рада, музей мистецтв Прикарпаття, Благодійний фонд родини Демкур, Інститут народознавства НАН України.

Борщівські вишиті сорочки – феноменальне явище, яке назавжди зберегло фрагменти трипільської культури. Це сорочки з використанням вибіленого домотканого полотна, переважно конопляного, чорної вовняної нитки. Вони мають простий крій та густий, щільний, переважно об’ємний орнамент, домінуючим кольором в якому є чорний, інші кольори використовують лише для обрамлення контурів.

Етнографи вважають, що до сьогодні борщівська вишита сорочка залишилася в первозданному вигляді: починаючи з XV ст. майже не зазнала впливу інших, не зовсім автентичних течій у вишиванні.
bor 30 переглядов 0 коментарів
Всього коментарів: 0
avatar
Відповідальний за розділ
Олег Зелений
Журналісти сайту www.bor.org.ua до ваших послуг. Пишіть нам, повідомляйте про події та новини - тільки із Вашою допомогою ми дізнаємось більше про життя Борщева.
Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
E-mail: bornovini@gmail.com