Уродженець Борщова здобув престижну музичну премію
Уродженець Борщова здобув престижну музичну премію
25/01/2019 в 11:41 | Статті
18 січня в Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені Б. М. Лятошинського. 

За результатами таємного голосування премію імені Б. М. Лятошинського у 2019 році присуджено композитору Сегіну Богдану Дарійовичу за вокально-інструментальний твір на духовну тематику «Між Сходом і Заходом. Містерія народження» для солістів, мішаного хору, струнного оркестру та органа (2017 рік). 

Народився Богдан Сегін у 1976 році в місті Борщів. З 1991 по 1994 навчався у Тернопільському Державному Музичному училищі ім. С. Крушельницької за спеціальностями “фортепіано” і “теорія музики” та займався композицією у Б. Климчука. У 1999 закінчив Львівський державний музичний інститут ім. М. Лисенка (сьогодні - Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка) за спеціальністю “композиція” (клас проф. М. Скорика), а згодом (у 2002 році) там же – асистентуру-стажування (творчий керівник проф. М. Скорик). 

Сегін Богдан Дарійович - композитор, менеджер музичних проектів. Лауреат Премії ім. Л. Ревуцького (2004). Двічі був учасником стипендіальної програми Міністра культури і Національної спадщини Польщі Gaude Polonia (у 2003 році стажувався в Кракові у Зб. Буярського та 2006 – у Варшаві в З. Краузе). Стипендіат Warsaw Autumn Friends Foundation (2003). Отримав грант за програмою Gulliver Connect (2008) та грант Президента України (реалізовано у 2008-2010). Переможець кількох композиторських конкурсів в Україні. Член Національної спілки композиторів України. Музика композитора постійно виконується в Україні та за її межами. В доробку композитора також музика до більш як десяти театральних постановок в Україні і Польщі. 

З 2009 почав координувати проекти Ensemble Nostri Temporis, а з 2010 – мистецький керівник цього колективу, який спеціалізується на виконанні сучасної класичної музики. З 2012 організовує проведення щорічних Київських міжнародних майстер-класів нової музики COURSE. 

У 2011-12 роках був запрошеним директором Міжнародного форуму “Музика молодих”, в рамках якого заснував і провів першу “Українську бієнале нової музики” (відбулася у Києві і Львові у березні 2013). 

Одночасно з 2012 Богдан Сегін починає працювати комерційним директором з питань розвитку сучасної музики Львівської обласної філармонії та виконавчим директором Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”.
bor 78 переглядов 0 коментарів
Всього коментарів: 0
avatar
Відповідальний за розділ
Олег Зелений
Журналісти сайту www.bor.org.ua до ваших послуг. Пишіть нам, повідомляйте про події та новини - тільки із Вашою допомогою ми дізнаємось більше про життя Борщева.
Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
E-mail: bornovini@gmail.com