На Борщівщині спелеодайвери досліджують найбільше підземне озеро
На Борщівщині спелеодайвери досліджують найбільше підземне озеро
08/09/2017 в 20:43 | Статті
Унікальна печера Оптимістична нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу «Циклоп», печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка, що на Борщівщині Тернопільської області. У свій ювілейний рік печера, яку раніше вважали майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку «Північ». Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Глибиною 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою, температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Відкрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор у квітні місяці, – повідомляє TeNews.

За словами дослідника, цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог «вивалився» на берег недоторканого озера. Це перша така велика водойма у печері.

Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами намагаються пройти озеро під водою.
bor 296 переглядов 0 коментарів
Всього коментарів: 0
avatar
Відповідальний за розділ
Олег Зелений
Журналісти сайту www.bor.org.ua до ваших послуг. Пишіть нам, повідомляйте про події та новини - тільки із Вашою допомогою ми дізнаємось більше про життя Борщева.
Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
E-mail: bornovini@gmail.com