Борщівську ОТГ визнали самодостатньою і перспективною
Борщівську ОТГ визнали самодостатньою і перспективною
19/09/2017 в 11:31 | Статті
Тернопільщина — лідер серед областей за кількістю створених ОТГ. Їх в області нараховується 36.

Із розрахунку на 1 мешканця, середній показник надходжень власних доходів на 1 жителя 36-ти ОТГ області збільшився на 353 грн. та склав 885 грн. (в тому числі 10-ти ОТГ, утворених у 2016 році цей показник зріс у 3 рази та становить 821 грн., а 26-ти ОТГ, утворених у 2015 році – на 51% і становить 901 грн.). Найбільша штатна чисельність працівників виконавчого апарату затверджена Підволочиською ОТГ – 101 особа, найменша – Гримайлівською ОТГ – 12 осіб.

За підсумками першого півріччя 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Білобожницької ОТГ – 89 %, найменша – на бюджет Теребовлянської ОТГ – 12 %, а також Борщівської ОТГ - 13 %.

На утримання апарату управління у Скала-Подільській ОТГ виділяють 21 % з власних фінансових ресурсів, Озерянській ОТГ - 48 %, Більче-Золотецькій ОТГ - 29,0 %, а також Мельнице-Подільській ОТГ - 23 %.

Також Борщівська ОТГ є однією з найменш дотаційних. Якщо, до прикладу, рівень дотаційності бюджету Мельнице-Подільської ОТГ становить 40%, то цей самий показник для Борщівської ОТГ - 8%.

Окрім цього, нещодавно Мінрегіоном спільно з обласними державними адміністраціями та Центрами розвитку місцевого самоврядування визначено потенційні перспективні центри спроможних громад. Про це повідомили у Мінрегіоні, наголосивши, що перелік центрів спроможних громад є рекомендаційним і допоміжним для облдержадміністрацій у завершенні формування перспективних планів об’єднаних громад.

До переліку рекомендаційних перспективних адміністративних центрів спроможних територіальних громад потрапила Борщівська ОТГ, Скала- Подільська та Мельнице-Подільська ОТГ.

Нагадаємо, методикою формування спроможних громад визначено, що спроможна територіальна громада – це територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
bor 623 перегляда 0 коментарів
Всього коментарів: 0
avatar
Відповідальний за розділ
Олег Зелений
Журналісти сайту www.bor.org.ua до ваших послуг. Пишіть нам, повідомляйте про події та новини - тільки із Вашою допомогою ми дізнаємось більше про життя Борщева.
Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
E-mail: bornovini@gmail.com